سینک ظرفشویی خود را چگونه تمیز کنیم؟

تاسیسات , مقالات تاسیساتی
آبان ۳, ۱۳۹۹
بازدید : 48 بازدید

بیشتر خانم های خانه دار به دنبال این هستند که چگونه سینک ظرفشویی خود را از سیاهی و کثیفی تمیز کنند ،ما در اینجا راهکارهایی را معرفی میکنیم تا بتوانید با آسانترین راه سینک ظرفشویی خود را براق و تمیز کنید.

راهکارهایی برای تمیزکردن سینک ظرفشویی

استفاده از نمک و جوش شیرین

معمولا این محلول را ،برای قسمت هایی از سینک ظرفشویی که سیاه وکدر شده است استفاده میکنند، نحوه ساخت این محلول اینگونه است که مقداری جوش شیرین و نمک را مخلوط میکنیم و به آن آب اضافه میکنیم تا مایع ایجاد شود و مقداری از این محلول را به قسمت های کدر شده سینک میزنیم و بعد از دقایقی با یک اسفنج یا پارچه پاک کنید.

تمیزی باجوش شیرین

اگر روی سینک سیاهی و کدری زیادی وجود داشت، بهتر است از فوم این ترکیب استفاده شود، یعنی بعد از مخلوط کردن نمک و جوش شیرین، مقدار کمی آب بریزیم بطوری که یک خمیر بدست بیاید و آن را به مدت نیم ساعت روی قسمت های رسوب گرفته و کثیف بگذارید بماند، سپس آن را با اسفنج یا پارچه تمیز کنید و با آب شست و شو دهید.

استفاده از پودر ماشین لباس شویی

پودر ماشین لباس شویی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی شگفت انگیز است. باید مقداری پودر را به روی سینک بریزید و بعد از مدتی آن را با اسفنج یا پارچه تمیز کنید و آب کشی کنید. اگر خواستید سینک براق تر شود، بهتر است از روزنامه مچاله شده استفاده کنید.

استفاده از سرکه برای تمیزی سینک ظرفشویی

سرکه ،کاربردهای مختلفی دارد که یکی از این موارد تمیز کردن کدری و سیاهی سینک و شیر آلات است .سرکه را میتوان با آب حل کرده و یا بصورت جداگانه استفاده کنید ،روش کار به این صورت است که مقداری از آن را روی سینک بزنید و پس از مدتی آن را پاک کنید. سرکه برای تمیزی شیر آلات بسیار موثر و براقی خاصی به آن ها میدهد که بهتراست حدود یک شب سرکه روی شیر بماند تا نتیجه خوبی بگیرید.

استفاده کردن از آب و صابون

اگر سطح سینک ظرفشویی خیلی کدر و کثیف نیست ،میتوانید از محلول آب و صابون استفاده کنید، که پاک کننده ملایمی نسبت به پاک کننده های قبلی است و شدت زیادی در تمیزی ندارد و براقی خاصی به سینک نمیدهد و فقط برای کثیفی های سطحی استفاده میشود.

اب و صابون

معرفی برخی مواد که سینک ظرفشویی را کدرتر میکند

بعضی از افراد به اشتباه از موادی استفاده میکنند که باعث میشود سینک ظرفشویی کدرتر یا سیاه تر به نظر برسد. در اینجا برخی از این مواد را معرفی میکنیم.

استفاده کردن نادرست از وایتکس

اگر از وایتکس برای براقی سینک استفاده کرده باشید دیده اید که در مرحله اول سینک بسیار براق و تمیز بنظر میرسد ولی بعداز مدتی که میگذرد ،متوجه اینکه سینک ظاهر خوبی به خود ندارد و کدرتر و سیاه تر شده است.

استفاده نادرست از جوهر نمک

جوهر نمک برای سینک های استیل اصلا مناسب نیست به گونه ایی که پس از استفاده از آن باعث کدری و سیاهی سینک می شود و حتی ممکن است سینک تغییر رنگ دهد.

استفاده نادرست ازسیم ظرفشویی

سیم ظرفشویی زبر است. اگر برای تمیزی سینک از سیم ظرفشویی استفاده کنید ،باعث ایجاد خط و خش روی سینک می شود، سینک بسیار کهنه به نظر برسد.

استفاده نادرست از شوینده های جرمگیرها

شوینده ها و جرمگیرها هم مانند وایتکس در مرحله اول شاید بنظر تمیز برسد ،ولی در واقع باعث کدر شدن سینک میشوند و لکه های بیشتری از خود به جا میگذارند.

چگونه از کدرشدن سینک ظرفشویی جلوگیری کنیم؟؟

برای اینکه سینک ظرفشویی شما ،کدر و سیاه نشود، نگذارید ظرف ها به مدت طولانی روی سینک بمانند و چربی ها و کثیفی هایی که روی سینک قرار می گیرند سریع پاک شوند.

جرگیری سینک ظرفشویی

برای طراحی داخلی، طراحی نقشه و طراحی نما ساختمان می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در سایت ما ثبت کنید!!

2
امتیاز :
بدون رای!
دیدگاهتان را بنویسید

14 − 12 =