فضای عمومی و فضای خصوصی یک خانه

طراحی داخلی , ویدیو
اسفند ۲۴, ۱۳۹۸
بازدید : 253 بازدید

شناخت فضاهای یک خانه

  1. فضای عمومی: به فضایی گفته می شود که محل پذایرایی و رفت آمد مهمانان می باشد. فضای عمومی باید طوری طراحی شود که با فضای خصوصی ارتباط مستقیمی نداشته باشد، که بهتر است به صورت جدا از هم طراحی شوند. اما گاهی اوقات ممکن است زیر بنای ساختمان ما کم باشد و نتوان این دو فضا را از هم جدا نمود، بهتر است ساختمان ما از فضای ورودی به فضای عمومی و آخر به فضای خصوصی ختم شود.
  2. فضای خصوصی: فضای خصوصی همانطور که از اسمش پیداست کاملا خصوصی و محرمانه، و محل زندگی افراد خانواده می باشد. مانند اتاق خواب، سرویس های بهداشتی، و هال خصوصی. همانطور که در تعریف بالا گفته شد، این فضا باید از فضای عمومی جدا شود و ارتباط مستیقمی بین این دو فضا وجود نداشته باشد.
  3. فضای خدماتی: شامل فضاهایی چون: آشپزخانه، پارکینگ، داکت های تاسیساتی، انبار، دستگاه پله و آسانسور می باشد که جهت خدمت رسانی و سرویس به افراد خانواده می باشد.

در اینجا ما شما را با نمونه ای از منزل مسکونی که در آن جداسازی فضای عمومی و خصوصی رعایت شده، آشنا خواهیم کرد.

 

برای آسایش کامل افراد خانواده باید به خوبی فضاهای ساختمان تقسیم و جدا شوند، یعنی اول فضای ورودی تعریف شود، بعد عمومی و در آخر خصوصی. اما بهتر است از ورودی که وارد شدیم یک طرف برای خصوصی باشد و یک طرف برای عمومی که این دو فضا کاملا از هم جدا باشند و حفظ حریم خصوصی رعایت شود. بهترین معماری، معماری تقسیم و چیدمان فضا می باشد.

برای طراحی داخلی، طراحی نقشه و طراحی نما ساختمان می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در سایت ما ثبت کنید!!

8
امتیاز :
بدون رای!
دیدگاهتان را بنویسید

5 × یک =