چگونه دیوار اتاق خواب خود را طرح دار کنیم؟

طراحی , طراحی داخلی
تیر ۱۵, ۱۳۹۹
بازدید : 61 بازدید

زیبا سازی دیوار با استفاده از رنگ های طرح دار

گاهی اوقات از نقوش طرح هایی مثل گل و برگ، سنگ، آجر، و غیره لذت می برید و می خواهید این طرح ها را در دیوار اتاق خواب و یا قسمتی از پذیرایی اجرا کنید. اما این کار چطور انجام می شود؟؟

این کار خیلی ساده هست اول باید دیوار مورد نظر را رنگ آمیزی کنید و بهتر است برای این کار از رنگ های نیمه براق استفاده کنید مثل رنگ آکلریک نیمه براق هرگز از رنگ روغنی برای براق کردن سطوح دیوار استفاده نکنید!! رنگ های آکلریک علاوه بر زیبایی، قابل شستشو هم هستند، یعنی در مرحله اول این رنگ با آب مخلوط می شود ولی پس از این که روی دیوار رفت و کاملا خشک شد امکان شستشو پیدا می کند.

رنگ آکلریک نیمه براق سطوح زیبایی بروی سقف و دیوار شما ایجاد می کند ولی بهتر است این رنگ را با کمی رنگ آکلریک مات مخلوط کنید تا درصد براقی دیوار شما زیاد نشود.

زیبا سازی دیوار با استفاده از رنگ های طرح دار

مراحل رنگ آمیزی طرح دار دیوار و یا سقف

می رسیم به اصل موضوع، می خواهیم در اینجا مراحل رنگ آمیزی طرح دار دیوار را به شما آموزش دهیم که به شرح زیر می باشد:

باید دیوار مورد نظر را از رنگ آکلریک نیمه براق رنگ آمیزی کنیم در نظر داشته باشید که رنگ پس زمینه شما روشن باشد مثل کرم استخوانی و غیره.

بعد از رنگ آمیزی زمانی که دیوار ما کاملا پوشیده و خشک شد باید طرح مورد نظر را انتخاب کنیم، من به طور مثال می خوام طرح برگ پاییزی رو روی دیوار اتاق خوابم بزنم.

اندازه برگ رو کمی کوچکتر از کف دستم درنظر می گیرم و یک شابلون از این برگ درست می کنم.

برای درست کردن شابلن می توانید به مغازه های تهیه برچسب و برش لیزری مراجعه کنید و بگید براتون یک شابلن در بیاره (از طرحی که دارید). من قبلا شابلن برگ پاییزی رو با عکس رادیولوژی درست کردم و بسیار هم با کیفیت بود، اما امروزه به دلیل نبودن عکس های رادیولوژی می توانید به همان مغازه برچسب و برش لیزری مراجعه کنید.

برای طرح از رنگ روغنی تیره مثل قهوه ای، سبز و غیره استفاده می شود، البته اینجا طرح ما برگ پاییزی است و از قهوه ای استفاده می شود که این رنگ را با تینر رقیق کنید و حواستان باشد زیاد شل نشود.

بعد از تهیه رنگ طرح، نوبت به اجرا آن می رسد از گوشه بالای دیوار شروع کنید، یک نفر نیروی می خواهید که شابلن رو برای شما محکم نگه دارد. یک ابر سالم و ضخیم پیدا کنید قلمو را داخل رنگ قهوه ای زده و به ابر بزنید توجه داشته باشید مقدار رنگ ابر نباید زیاد باشد.

سپس ابری که توسط قلمو رنگ به خود گرفته، به آرامی داخل شابلون بزنید و بردارید، این کار را کمی تکرار کنید تا طرح شما کاملا رنگ شود. (هر زمان که ابر شما رنگ نداشت، دوباره با قلمو کمی رنگ به آن بزنید)

سپس شابلون را برداشته چند سانتی متر پایین تر بذارید و این کار را مدام تکرار کنید تا سطح دیوار شما پر از برگ پاییزی شود.

برای طراحی داخلی، طراحی نقشه و طراحی نما ساختمان می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در سایت ما ثبت کنید!!

 

3
امتیاز :
چگونه دیوار اتاق خواب خود را طرح دار کنیم؟
4.67 از 6 رای
دیدگاهتان را بنویسید

10 − شش =