بهترین روش سرویس کولر آبی

تاسیسات , مقالات تاسیساتی
فروردین ۹, ۱۳۹۸
بازدید : 739 بازدید

سرویس کولر آبی

سرویس کولر:با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و فصل استفاده از کولر در این مقاله چگونگیسرویس کولر آموزش داده میشود .قبل از هر کاری باید بدانیم که کولر های ابی از دو بخش گردش هوا و گردش آبروی پوشال ها می باشد که گردش آب روی پوشال به وسیله پمپ انجام میشود . وهوا از روی پوشال هابه وسیله فن مکیده میشود مرطوب میشود و باعث خنکی میشود و به داخل ساختمان فرستاده میشود. خب واسه سرویس کردن بهتر است که فیوز کولر یا فیوز اصلی را قطع کنیدتا مشکلی پیش نیاید . سپس درب های کولر را باز کرده ومیله های پوشالگیر را بوسیله سیم چین در آورده ونسبت به تعویض پوشال ها اقدام میکنیم . و پوشال هارا خیس میکنیم تا خیس بخورن !

تعویض پوشال

بعد از این که پوشال ها را تعویض کردید یکی از مهمترین کار ها روغن کاری میباشد که محل های روغن کاری مثل یاتاقان ها موتور وپمپ آب می باشد .مخزن یاتاقان را پر از روغن کنید با توجه به تصویر زیر :

یاتاقان

جهت پاسخ سوالات خود در زمینه ساختمان به گروه واتساپ ما بپیوندید!

روغن کاری پمپ آب

یزای روغن کاری پمپ را برعکس کرده و روغن را بر روی شافت وسط آن ریخته تا روان شود . مطابق تصویر زیر

روغن کاری پمپ

تسمه کولر 

خب بهتره از تسمه کولر غافل نشید اگه تسمه در حال پاره شده هست بهتره تعویض کنید تا در یک روز گرم

دچار مشکل نشیدسایز تسمه رو بهتره جوری انتخاب کنیدکه  {تسمه را جا بزنید وسط تسمه را فشار دهید

باید ۴انگشت بین تسمه فاصله باشد }

به موتور فشار وارد نشه در صورت لزوم میتونید پیچ های زیر موتور را شل کرده وبه تنظیم دلخواه برسانید .

 تسمه کولر آبی

شستشوی کف کولر 

کف کولر را به وسیله یک قلم رنگی تمیز کرده و بوسیله آب تمیز میکنیم .به عنوان آخرین نکته در زمینه یسرویس کولر آبی بایدبه این موضوع دقت داشته باشید که در صورتی که کولر آبی شما در پشت بام منزل و محل کار شما قرار دارد بهتر است بر روی آن سایبانی استاندارد نصب کنید تا از تابش مستقیم نور خورشید بر بدنه ی کولر جلوگیری نموده باشید. در ضمن میتوانید از پوشال هایی که عوض کردین هم به صورت موقتیبه جای سایه بان استفاده کنید .داغ شدن بدنه ی کولرباعث میشود مصرف برق و آب کولر بالا رفته و باد گرم بسیاری را به داخل منزل و محل کار شما هدایت کند و از راندمان کولر شما کم کند .

14
امتیاز :
بهترین روش سرویس کولر آبی
5 از 2 رای
دیدگاهتان را بنویسید

سه × پنج =